Фотограф прави неверојатни портрети од луѓе со пеги

Фотограф прави неверојатни портрети од луѓе со пеги

Фотографот Брок Елбанк прави неверојатни портрети од луѓе со пеги. Фотографот од Лондон работи на овој проект од 2015-та година и сега се подготвува за голема изложба. Изложбата ќе биде во Шведска помеѓу 18-ти мај и 14-ти октомври оваа година и ќе бидат изложени 180 разни портрети.

Фотограф прави неверојатни портрети од луѓе со пеги

6.500 луѓе од целиот свет се пријавиле да бидат дел од оваа фотосесија, но според Брок не сите ги сакале своите пеги.

Фотограф прави неверојатни портрети од луѓе со пеги

„Пегите се нешто што отсекогаш сметав дека е интересно. Но, повеќето луѓе со кои соработував изјавија дека ги мразеле додека биле мали.“

Фотограф прави неверојатни портрети од луѓе со пеги

Спротивно на ова, Брок признава дека мислењето што го имаат овие луѓе за својата кожа е она што му е најинтересно.

Фотограф прави неверојатни портрети од луѓе со пеги

„Ова ме фасцинира бидејќи обично луѓето сметаат дека другите изгледаат подобро од нив. Мислам дека луѓето кои немаат пеги се такви.“

Фотограф прави неверојатни портрети од луѓе со пеги

Продолжува на следната страница


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Студент кој секојдневно се губи низ страниците на некоја книга. Пишувањето и јогата го прават нејзиниот ден целосен.

Поврзани содржини

Остави коментар