Фотограф ја доловува убавината на шарената архитектура низ градовите

Фотограф ја доловува убавината на шарената архитектура низ градовите

Мигел Анхел е фотограф со моментална адреса на живеење во Хаен, Шпанија. На својот инстаграм-профил, тој се претставува како @delafuentecam, а најпознат е по тоа што патува низ целиот свет и со својата камера снима некои од најшарените места во светот. Тоа претежно се улици, куќи, необични ресторани, хотели или само мали незначителни премини.

Доколку сакате да си го разубавите денот и да го подигнете расположението, слободно запрете на неговиот инстаграм-профил и ќе бидете изненадени од прекрасните сцени на човечката креативност изразени преку боите. На списокот на земји каде што Мигел ги забележал овие специјални убавини се наоѓаат Шпанија, Мароко, Грција, Велика Британија, Турција.

 

Ver esta publicación en Instagram

 

Una publicación compartida de Miguel Ángel (@delafuentecam)

 

Ver esta publicación en Instagram

 

Una publicación compartida de Miguel Ángel (@delafuentecam)

 

Ver esta publicación en Instagram

 

Una publicación compartida de Miguel Ángel (@delafuentecam)

 

Ver esta publicación en Instagram

 

Una publicación compartida de Miguel Ángel (@delafuentecam)

 

Ver esta publicación en Instagram

 

Una publicación compartida de Miguel Ángel (@delafuentecam)

 

Ver esta publicación en Instagram

 

Una publicación compartida de Miguel Ángel (@delafuentecam)

 

Ver esta publicación en Instagram

 

Una publicación compartida de Miguel Ángel (@delafuentecam)

 

Ver esta publicación en Instagram

 

Una publicación compartida de Miguel Ángel (@delafuentecam)

 

Ver esta publicación en Instagram

 

Una publicación compartida de Miguel Ángel (@delafuentecam)

 

Ver esta publicación en Instagram

 

Una publicación compartida de Miguel Ángel (@delafuentecam)

 

Ver esta publicación en Instagram

 

Una publicación compartida de Miguel Ángel (@delafuentecam)

Прочитајте и за ова место во Индија кое изненадува со своето шаренило, но и со една необична приказна.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Ужива кога патува и запознава различни култури, ги сака утринските прошетки во природа, многу чоколадо и кафе.

Поврзани содржини

Остави коментар