Феноменална љубовна улична уметност

Феноменална љубовна улична уметност

Артистот Алекс Сена кој живее и работи во Сао Паоло, Бразил е надалеку познат по неговите прекрасни и шармантни графити кои ги красат улиците на градот. Неодамна тој нацрта неколку од неговите препознатливи љубовни црно-бели графити и во Мајами, на кои секој минувач гледа со воодушевување. Ова е дел од неговата работа во текот на последните неколку години.

(1) Феноменална љубовна улична уметност Феноменална љубовна улична уметност Феноменална љубовна улична уметност Феноменална љубовна улична уметност Феноменална љубовна улична уметност Феноменална љубовна улична уметност Феноменална љубовна улична уметност Феноменална љубовна улична уметност Феноменална љубовна улична уметност Феноменална љубовна улична уметност


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран новинар со широк спектар на интереси. Љубител на ТВ серии, фудбал и Цедевита. Статистичар по природа и страстен фан на Јувентус и Роџер Федерер.

Поврзани содржини

Остави коментар