Фантастични 3Д рипки насликани во смола

Фантастични 3Д рипки насликани во смола

Јапонскиот уметник Riusuke Fukahori изработил 3Д уметнички дела со рипки, кои изгледаат неверојатно реално. Навистина е тешко да направите разлика меѓу вистинските риби и уметничките дела на Fukahori. Тој преку внимателна и макотрпна работа, со боја и чиста смола создал импресивна уметност, која верувајте ќе ве остави без зборови. Неговите рипки се подеднакво симпатични како оние во вашите аквариуми.

Фантастични 3Д рипки насликани во смолаФантастични 3Д рипки насликани во смола

Техниката на овој талентиран Јапонец е беспрекорно прецизна. Тој рипките ги црта во различни вдлабнати предмети и ги прелеава со чиста смола. Врз смолата го повторува цртежот и така слој по слој, Fukahori ги добива овие совршени 3Д уметнички дела. Погледнете го процесот на изработка:

Во продолжение, погледнете уште некои од делата на Fukahori.

Фантастични 3Д рипки насликани во смолаФантастични 3Д рипки насликани во смолаФантастични 3Д рипки насликани во смолаФантастични 3Д рипки насликани во смолаФантастични 3Д рипки насликани во смолаФантастични 3Д рипки насликани во смолаФантастични 3Д рипки насликани во смолаФантастични 3Д рипки насликани во смолаФантастични 3Д рипки насликани во смолаФантастични 3Д рипки насликани во смолаФантастични 3Д рипки насликани во смолаФантастични 3Д рипки насликани во смолаФантастични 3Д рипки насликани во смолаФантастични 3Д рипки насликани во смолаФантастични 3Д рипки насликани во смолаФантастични 3Д рипки насликани во смола


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Минималист ;)

Поврзани содржини

Остави коментар