Фантастични 3Д цртежи поради кои нема да им верувате на очите

Додека студира архитектонски дизајн, сирискиот уметник Мухамед Ејлех своето слободно време го посветува на креирање фантастични илустрации кои ја поместуваат границата помеѓу дводимензионалното и тридимензионалното. Тие се толку добро нацртани што просто не можете да поверувате дека не станува збор за фотоманипулации. За нивната изработка тој користи најосновни алатки, само молив и тефтер.Фантастични 3Д цртежи поради кои нема да им верувате на очитеОвој 20-годишен студент навистина има талент, а тоа е забележливо со секое негово дело. Оваа серија цртежи тој ја нарекол „The 2D isn’t Enough Project“.Фантастични 3Д цртежи поради кои нема да им верувате на очите Фантастични 3Д цртежи поради кои нема да им верувате на очите Фантастични 3Д цртежи поради кои нема да им верувате на очите Фантастични 3Д цртежи поради кои нема да им верувате на очите Фантастични 3Д цртежи поради кои нема да им верувате на очите Фантастични 3Д цртежи поради кои нема да им верувате на очите Фантастични 3Д цртежи поради кои нема да им верувате на очите Фантастични 3Д цртежи поради кои нема да им верувате на очите


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

За авторот
Дипломиран новинар со широк спектар на интереси. Љубител на ТВ серии, фудбал и Цедевита. Статистичар по природа и страстен фан на Јувентус и Роџер Федерер.

Поврзани содржини

Остави коментар