Фантастична куќа на едно ниво

Оваа куќа е одлична за во неа да се смести едно големо семејство. Нејзиниот модерен изглед и комфор овозможуваат уживање во секој поминат миг во неа. Изработена е од компанијата „SJB Architects“ од Австралија, а лоцирана е во малото гратче Шорехам, кое се наоѓа јужно од Мелбурн.Фантастична куќа на едно нивоПрекрасната природа околу неа, може да се види од огромните прозорци во секоја просторија од куќата. Покрај неколкуте спални соби, големата кујна, дневната и работната соба, во неа има и голем базен, кој практично се наоѓа на еден од балконите. На средината од куќата има трпезарија на отворено и простор со сепариња за уживање со добро друштво. Прекрасна е зарем не?Фантастична куќа на едно нивоФантастична куќа на едно нивоФантастична куќа на едно нивоФантастична куќа на едно нивоФантастична куќа на едно нивоФантастична куќа на едно нивоФантастична куќа на едно нивоФантастична куќа на едно нивоФантастична куќа на едно нивоФантастична куќа на едно нивоФантастична куќа на едно нивоФантастична куќа на едно нивоФантастична куќа на едно нивоФантастична куќа на едно нивоФантастична куќа на едно нивоФантастична куќа на едно нивоФантастична куќа на едно нивоФантастична куќа на едно нивоФантастична куќа на едно нивоФантастична куќа на едно ниво


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран новинар со широк спектар на интереси. Љубител на ТВ серии, фудбал и Цедевита. Статистичар по природа и страстен фан на Јувентус и Роџер Федерер.

Поврзани содржини

  1. tea Reply

    lellellelelel kolku e samo najubavo!

Остави коментар