Фамилијарна куќа во Калифорнија

Архитектонската компанија „Shimizu and Coggeshall Architects“ од  Лос Анџелес ја има редизајнирано оваа куќа во Санта Моника, која првично е направена во 1920 година. Проектот бил завршен во 2010 година, а куќата сега е распослана на 258 квадратни метри. Спалната и детската соба се направени едноставно и двете зрачат со позитивна енергија. Низ целата куќа доминираат дрвените елементи, како што впрочем е направена и фасадата на куќата.Фамилијарна куќа во КалифорнијаФамилијарна куќа во КалифорнијаФамилијарна куќа во КалифорнијаФамилијарна куќа во КалифорнијаФамилијарна куќа во КалифорнијаФамилијарна куќа во КалифорнијаФамилијарна куќа во КалифорнијаФамилијарна куќа во КалифорнијаФамилијарна куќа во КалифорнијаФамилијарна куќа во КалифорнијаФамилијарна куќа во КалифорнијаФамилијарна куќа во Калифорнија
———————————————————————————————————————————————————————

Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

За авторот
Дипломиран новинар со широк спектар на интереси. Љубител на ТВ серии, фудбал и Цедевита. Статистичар по природа и страстен фан на Јувентус и Роџер Федерер.

Поврзани содржини

Остави коментар