Еднаш, многу одамна…

Фантастично парче улична уметност со моќна приказна, раскажана на уникатен начин. Идејата е на стрит артистот Mobstr.

Еднаш, многу одамна...

Еднаш, многу одамна...

Еднаш, многу одамна...

Еднаш, многу одамна...

...се појави приказна на ѕидот

Еднаш, многу одамна...

Еднаш, многу одамна...

но се развиваше само кога

Еднаш, многу одамна...

Еднаш, многу одамна...

ќе се пребојадисаше ѕидот

Еднаш, многу одамна...

Еднаш, многу одамна...

и така беше пронајдена една чудна хармонија

Еднаш, многу одамна...

Еднаш, многу одамна...

помеѓу две спротивставени сили

Еднаш, многу одамна...

Еднаш, многу одамна...

крај.Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

За авторот
Минималист ;)

Поврзани содржини

Остави коментар