Двор со базен кој е совршен за собиранки со другарите

Овој прекрасен двор се наоѓа во градот Тепозтлан во Мексико. Дизајниран е од страна на градежна компанија која има за цел да изгради повеќе вакви простори и да ги уреди на начин што ќе бидат совршени за собиранки со другарите. Освен што изгледа луксузно, сè друго делува многу едноставно. На широката тревна површина има еден базен и еден покриен дел на кој се поставени висечки лежалки. Ова навистина е простор кој ве повикува да го соберете друштвото и да безделничите таму.

 


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Го интересираат општествените науки и сето она што ја истражува повеќедимензионалноста на светот и човековото однесување, но од тоа само правото му е професија. Вљубеник во филмот, фотографијата, читањето и сите спортови на овој свет. Пишувањето му е задоволство кое му овозможува да биде во контакт со нив секој ден.

Поврзани содржини

Остави коментар