Дозволете Исланд да ви го одземе здивот

Колку пати и да се зборува или да се прикажуваат слики и видеа од Исланд, секоја нова визуелна средба со природата од овој остров ќе го остави човек без зборови, исто како да се среќава со него за првпат.Дозволете Исланд да ви го одземе здивотНајновото тајмлапс видео доаѓа од корејскиот видеограф кој се нарекува со уметничко име Ејприлгарден. Тој ги опфатил повеќето кадри од бајковитиот и изолиран остров поради кои секој би пливал до таму и ги споил во ова одлично HD уживање.Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Го интересираат општествените науки и сето она што ја истражува повеќедимензионалноста на светот и човековото однесување, но од тоа само правото му е професија. Вљубеник во филмот, фотографијата, читањето и сите спортови на овој свет. Пишувањето му е задоволство кое му овозможува да биде во контакт со нив секој ден.

Поврзани содржини

Остави коментар