Домашни кино сали инспирирани од филмови

Домашни кино сали инспирирани од филмови

Кој обожавател на филмови не би посакал свое лично кино дизајнирано по својот омилен филм? На креативност и пари, очигледно не е штедено, бидејќи секое од овие домашни кина е фантастично. Удобни меки фотелји за помалку од 10 луѓе, огромен екран, одлично озвучување и декор за мерак. Што повеќе би било потребно за комплетно уживање?

Домашни кино сали инспирирани од филмови

Војна на ѕвездите

Помеѓу подобрите ги издвоивме пештерата на Бетмен, планетата на смртта од „Војна на Ѕвездите“, пиратски брод од „Пиратите од Карибите“, бродот Ентерпрајз од „Ѕвездени патеки“ и уште неколку други. Па драги филмомани, доколку би ви се укажала можност да си направите вакво кино, кој филм ќе го отсликува вашето?

Домашни кино сали инспирирани од филмови

Бетмен

Домашни кино сали инспирирани од филмови

Бетмен

Домашни кино сали инспирирани од филмови

Пиратите од Карибите

Домашни кино сали инспирирани од филмови

Ѕвездени патеки

Домашни кино сали инспирирани од филмови

Ѕвездени патеки

Домашни кино сали инспирирани од филмови

Ѕвездени патеки

Домашни кино сали инспирирани од филмови

Господарот на прстените

Домашни кино сали инспирирани од филмови

Титаник

Домашни кино сали инспирирани од филмови

Индијана Џонс

———————————————————————————————————————————————————————

Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран новинар со широк спектар на интереси. Љубител на ТВ серии, фудбал и Цедевита. Статистичар по природа и страстен фан на Јувентус и Роџер Федерер.

Поврзани содржини

Остави коментар