Брутално искрени картички кои зборуваат за болката и радоста на вљубувањето

Рита Гомеш е млад уметник од Португалија кој очигледно добро знае да ги пренесе на хартија болката и радоста кои го проследуваат вљубувањето. Нејзината уметност е составена од картички со кратки пораки и писма за раскинување наменети за сегашни или поранешни љубови. Таа ја запишува секоја своја мисла поврзана со нив, а ова се само мал дел од нив. Останатите може да ги најдете на нејзиниот блог.

Брутално искрени картички кои зборуваат за болката и радоста на вљубувањето

Не е до тебе, туку до твојот отворен паричник и затворено срце.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Го интересираат општествените науки и сето она што ја истражува повеќедимензионалноста на светот и човековото однесување, но од тоа само правото му е професија. Вљубеник во филмот, фотографијата, читањето и сите спортови на овој свет. Пишувањето му е задоволство кое му овозможува да биде во контакт со нив секој ден.

Поврзани содржини

Остави коментар