Библиотека во Берлин дизајнирана како човечки мозок

Доколку некогаш се решите да го посетите Слободниот Универзитет во Берлин, тогаш задолжително појдете во неговата ултрамодерна филолошка библиотека. Дизајнирана е од страна на познатиот британски архитект Норман Фостер и неговите партнери.

Библиотека во Берлин дизајнирана како човечки мозок Библиотека во Берлин дизајнирана како човечки мозок Библиотека во Берлин дизајнирана како човечки мозок

Однадвор библиотеката личи на човечки мозок, што е одличен и многу паметен дизајн за една библиотека. Во библиотеката влегува многу дневна светлина, благодарение на големите прозори, а сето тоа е потпомогнато и од светлиот ентериер.

Библиотека во Берлин дизајнирана како човечки мозок Библиотека во Берлин дизајнирана како човечки мозок Библиотека во Берлин дизајнирана како човечки мозок Библиотека во Берлин дизајнирана како човечки мозок Библиотека во Берлин дизајнирана како човечки мозок Библиотека во Берлин дизајнирана како човечки мозок Библиотека во Берлин дизајнирана како човечки мозок Библиотека во Берлин дизајнирана како човечки мозок Библиотека во Берлин дизајнирана како човечки мозок Библиотека во Берлин дизајнирана како човечки мозок Библиотека во Берлин дизајнирана како човечки мозок Библиотека во Берлин дизајнирана како човечки мозок Библиотека во Берлин дизајнирана како човечки мозок Библиотека во Берлин дизајнирана како човечки мозок Библиотека во Берлин дизајнирана како човечки мозок Библиотека во Берлин дизајнирана како човечки мозок Библиотека во Берлин дизајнирана како човечки мозок Библиотека во Берлин дизајнирана како човечки мозок

 


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран новинар со широк спектар на интереси. Љубител на ТВ серии, фудбал и Цедевита. Статистичар по природа и страстен фан на Јувентус и Роџер Федерер.

Поврзани содржини

Остави коментар