Бебиња во земјата на слатките соништа

Веќе имавте можност да прочитате и да погледнете фотографии од преслатки поспани бебиња во разни положби направени од страна на фотографката Трејси Рејвер. Таа е специјализирана за фотографија на бебиња стари околу две недели, исто како и нејзината сестра-близнак Кели Рајден. Тие две долго време работат заедно. Покрај фотографирањето, одржуваат предавања и работилници за фотографирање на новородени бебиња. Создаваат идеална атмосфера во која бебињата слатко заспиваат на рачно изработените чаршафи на Трејси, по што следува забавна фотосесија за нивните клиенти.

Погледнете ги новите фотографии од штотуку родени бебиња додека патуваат низ земјата на слатките соништа, овој пат резултат на заедничката работа на двете сестри-близначки.

Бебиња во земјата на слатките соништаБебиња во земјата на слатките соништаБебиња во земјата на слатките соништаБебиња во земјата на слатките соништаБебиња во земјата на слатките соништаБебиња во земјата на слатките соништаБебиња во земјата на слатките соништаБебиња во земјата на слатките соништаБебиња во земјата на слатките соништаБебиња во земјата на слатките соништаБебиња во земјата на слатките соништаБебиња во земјата на слатките соништаБебиња во земјата на слатките соништаБебиња во земјата на слатките соништаБебиња во земјата на слатките соништаБебиња во земјата на слатките соништаБебиња во земјата на слатките соништаБебиња во земјата на слатките соништаБебиња во земјата на слатките соништаБебиња во земјата на слатките соништаБебиња во земјата на слатките соништа

 


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

За авторот
Го интересираат општествените науки и сето она што ја истражува повеќедимензионалноста на светот и човековото однесување, но од тоа само правото му е професија. Вљубеник во филмот, фотографијата, читањето и сите спортови на овој свет. Пишувањето му е задоволство кое му овозможува да биде во контакт со нив секој ден.

Поврзани содржини

Остави коментар