Артистка создава неверојатни цртежи користејќи паднати есенски лисја како платно

Воопшто не нè изненадува фактот што многу артисти и дизајнери наоѓаат инспирација во шармот на оваа сезона. Но, артистката Џоана Вирацка од Полска, прави многу повеќе од едноставни есенски пејзажи. Таа со помош на работата на Мајката природа, собира паднати лисја и ги користи како платно за нејзините цртежи. Погледнете дел од оваа неверојатно креативна уметност…

(1) Артистка создава неверојатни цртежи користејќи паднати есенски лисја како платно


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

Остави коментар