Артист создава илустрации од Дизни принцезите во облека која ја отсликува модата низ децениите

Артист создава илустрации од Дизни принцезите во облека која ја отсликува модата низ децениите

Амит Нафтали е артист од Израел кој ги црта Дизни принцезите уште од неговото детство. Тој вели дека кога бил 4 години обожавал да ги црта Пепелашка, Тарзан и Мики Маус и од тогаш не престанувал со цртањето. Во 2018 година бил инспириран од илустраторот на Дизни филмовите и така дошол со идејата да направи илустрации од Дизни принцезите во облека која ја отсликува модата низ децениите.

Некои од неговите омилени илустрации се Бела и Џасмин и вели дека добил многу негативни коментари за илустрацијата од Џасмин. Може да се види дека таа таму носи чанта со тигрест принт, а да ве потсетиме дека нејзиниот најдобар пријател во Дизни филмот „Аладин” беше тигарот.

Артист создава илустрации од Дизни принцезите во облека која ја отсликува модата низ децениите

Артист создава илустрации од Дизни принцезите во облека која ја отсликува модата низ децениите

Артист создава илустрации од Дизни принцезите во облека која ја отсликува модата низ децениите

Артист создава илустрации од Дизни принцезите во облека која ја отсликува модата низ децениите

Артист создава илустрации од Дизни принцезите во облека која ја отсликува модата низ децениите

Артист создава илустрации од Дизни принцезите во облека која ја отсликува модата низ децениите

Артист создава илустрации од Дизни принцезите во облека која ја отсликува модата низ децениите

Артист создава илустрации од Дизни принцезите во облека која ја отсликува модата низ децениите

Артист создава илустрации од Дизни принцезите во облека која ја отсликува модата низ децениите

Артист создава илустрации од Дизни принцезите во облека која ја отсликува модата низ децениите

Погледнете ги овие фотографии направени од уметник кој им додава ликови од цртаните филмови на сивите градови.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Ужива кога патува и запознава различни култури, ги сака утринските прошетки во природа, многу чоколадо и кафе.

Поврзани содржини

Остави коментар