Артист прави автопортрети низ кои ги искажува своите силни емоции

Францускиот фотограф Гијом Ламацу прави автопортрети кои изобилуваат со надреализам. Но, неговата идеја е да ги долови неговите сирови емоции на начин кој е визуелно примамлив, но и логичен за гледачот. Тој навистина успева да ја постигне својата цел преку овој неверојатен и креативен пристап. Погледнете…

Артист прави портрети од себе низ кои ги искажува своите емоции


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

Остави коментар