Амели и Елиса: Запознајте ги двете најмодерни сестри на Инстаграм

Близначките кои сте ги гледале на филмовите, а кои една на друга си ги довршуваат речениците и носат идентични фризури и модни комбинации, излегоа од малиот екран и се појавија на Инстаграм профилот @sisterlystyle, кој од неодамна го следиме.

2-ameli-i-elisa-zapoznajte-gi-dvete-najmoderni-sestri-na-instagram-www.kafepauza.mk_

Од бајковити, лелеави фустани и оние со многубројни детали проследени со луксузни парчиња до тренди комбинации кои вклучуваат предимензионирани бунди и леопардски принт – овие насмеани сестри секојдневно нè инспирираат.

1-ameli-i-elisa-zapoznajte-gi-dvete-najmoderni-sestri-na-instagram-www.kafepauza.mk_

Со нас го споделуваат нивниот вкусен појадок, фотографии од кул дестинации, некои нови начини на кои би можеле да го „зачиниме“ нашиот стил, како да ѝ оддадеме чест на чипката и како да креираме неодоливи фотографии.

15-ameli-i-elisa-zapoznajte-gi-dvete-najmoderni-sestri-na-instagram-www.kafepauza.mk_

Наредниот пат кога ќе одите на прошетка со вашата сестра, не заборавајте да позајмите неколку идеи за фотографирање од Амели и Елиса.

23-ameli-i-elisa-zapoznajte-gi-dvete-najmoderni-sestri-na-instagram-www.kafepauza.mk_

Продолжете на следната страница за да ја погледнете нивната #sistergoals атмосфера.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Комуникативна, весела, оптимистички настроена. Обожава книги, музика, филм и приказни кои инспирираат. Сака да пие кафе, па макар и сама. Верува во себе и во своите можности, бидејќи кој не се обидел - не успеал!

Поврзани содржини

Остави коментар