Алхемија на светлината

„Алхемија на светлината“ е комбинација на танц, уметност, музика и 3Д мапирање, сето тоа спакувано во фантастично две и пол минутно видео. Изработено е од страна на „Dandypunk“, кој преку перформансот на танчерот Роџер Фојас (Roger Fojas) прави неверојатен спој меѓу дигиталниот и реалниот свет…Алхемија на светлинатаНакусо, Dandypunk нè води во уметничка прошетка низ различни имагинарни светови, мапирајќи врз обична улична клупа и ламба. Уживајте!Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

This error message is only visible to WordPress admins

Error: API requests are being delayed for this account. New posts will not be retrieved.

There may be an issue with the Instagram access token that you are using. Your server might also be unable to connect to Instagram at this time.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Минималист ;)

Поврзани содржини

Остави коментар