Алхемија на светлината

„Алхемија на светлината“ е комбинација на танц, уметност, музика и 3Д мапирање, сето тоа спакувано во фантастично две и пол минутно видео. Изработено е од страна на „Dandypunk“, кој преку перформансот на танчерот Роџер Фојас (Roger Fojas) прави неверојатен спој меѓу дигиталниот и реалниот свет…Алхемија на светлинатаНакусо, Dandypunk нè води во уметничка прошетка низ различни имагинарни светови, мапирајќи врз обична улична клупа и ламба. Уживајте!Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

За авторот
Минималист ;)

Поврзани содржини

Остави коментар