Аеродром во Сингапур опкружен со неверојатна стаклена градина и водопад

Аеродром во Сингапур опкружен со неверојатна стаклена градина и водопад

Аеродромот во Сингапур наскоро ќе биде најубавото место за да се поминат неколку часа при менувањето на авиони. Тој добива стаклена градина со површина од 130 илјади квадратни метри во која ќе има многу зеленило како на ниеден друг аеродром во светот, ќе има многу простор за рекреација, како и ресторани. На средината ќе биде изграден вештачки водопад висок 40 метри, исто колку и Смоларскиот. Новата околина на аеродромот се гради според идеите на архитектот Моше Сафди, а треба да заврши во 2018 година.


(1) Aerodrom-vo-Singapur-opkruzhen-so-neverojatna-staklena-gradina-i-vodopad-www.kafepauza.mk Аеродром во Сингапур опкружен со неверојатна стаклена градина и водопад Аеродром во Сингапур опкружен со неверојатна стаклена градина и водопад Аеродром во Сингапур опкружен со неверојатна стаклена градина и водопад Аеродром во Сингапур опкружен со неверојатна стаклена градина и водопад Аеродром во Сингапур опкружен со неверојатна стаклена градина и водопад Аеродром во Сингапур опкружен со неверојатна стаклена градина и водопад

 


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Го интересираат општествените науки и сето она што ја истражува повеќедимензионалноста на светот и човековото однесување, но од тоа само правото му е професија. Вљубеник во филмот, фотографијата, читањето и сите спортови на овој свет. Пишувањето му е задоволство кое му овозможува да биде во контакт со нив секој ден.

Поврзани содржини

Остави коментар