50 прекрасни фотографии од Супермесечината низ светот

50 прекрасни фотографии од Супермесечината низ светот

На 19 март оваа година, Месечината беше со најмало растојание оддалечена од Земјата и изгледаше феноменално. Овој феномен, последен пат беше забележан на 28 март 1983 година. Овој настан несомнено беше предизвик за професионалните фотографи и за аматерите. Погледнете како прекрасно и неверојатно изгледаше Месечината на овој ден низ целиот свет:

50 прекрасни фотографии од супер месечината низ светот

Бостон

50 прекрасни фотографии од супер месечината низ светот

Колорадо

50 прекрасни фотографии од супер месечината низ светот

Орландо, Флорида

50 прекрасни фотографии од супер месечината низ светот

Торонто, Канада

50 прекрасни фотографии од супер месечината низ светот

Лондон, Англија

50 прекрасни фотографии од супер месечината низ светот

Себастијан, Флорида

50 прекрасни фотографии од супер месечината низ светот

Њупорт, Род Ајленд

50 прекрасни фотографии од супер месечината низ светот

Њујорк

50 прекрасни фотографии од супер месечината низ светот

Бронкс, Њујорк

50 прекрасни фотографии од супер месечината низ светот

Виња Дел Мар, Чиле

50 прекрасни фотографии од супер месечината низ светот

Лилбурн, Џорџија

50 прекрасни фотографии од супер месечината низ светот

Мајами, Флорида

50 прекрасни фотографии од супер месечината низ светот

Портсмут, Англија

50 прекрасни фотографии од супер месечината низ светот

Португалија

50 прекрасни фотографии од супер месечината низ светот

Њујорк Сити

50 прекрасни фотографии од супер месечината низ светот

Њујорк

50 прекрасни фотографии од супер месечината низ светот

Флорида

50 прекрасни фотографии од супер месечината низ светот

Охајо

50 прекрасни фотографии од супер месечината низ светот

Англија

50 прекрасни фотографии од супер месечината низ светот

Лос Анџелес

50 прекрасни фотографии од супер месечината низ светот

Сиетл, Вашингтон

50 прекрасни фотографии од супер месечината низ светот

Мексико Сити

50 прекрасни фотографии од супер месечината низ светот

Колорадо

50 прекрасни фотографии од супер месечината низ светот

Итака, Њујорк

50 прекрасни фотографии од супер месечината низ светот

Франција

50 прекрасни фотографии од супер месечината низ светот

Ел Пасо, Тексас

50 прекрасни фотографии од супер месечината низ светот

Бангалор, Индија

50 прекрасни фотографии од супер месечината низ светот

Вашингтон

50 прекрасни фотографии од супер месечината низ светот

Далас, Тексас

50 прекрасни фотографии од супер месечината низ светот

Стивенсвил, Мариленд

50 прекрасни фотографии од супер месечината низ светот

Ново Мексико

50 прекрасни фотографии од супер месечината низ светот

Њујорк Сити

50 прекрасни фотографии од супер месечината низ светот

Денвер, Колорадо

50 прекрасни фотографии од супер месечината низ светот

Детроит, Мичиген

50 прекрасни фотографии од супер месечината низ светот

Минесота

50 прекрасни фотографии од супер месечината низ светот

Пенсилванија

50 прекрасни фотографии од супер месечината низ светот

Илиноис

50 прекрасни фотографии од супер месечината низ светот

Трондхаим, Норвешка

50 прекрасни фотографии од супер месечината низ светот

Анаполис, Мериленд

50 прекрасни фотографии од супер месечината низ светот

Нортхолт, Лондон

50 прекрасни фотографии од супер месечината низ светот

Холандија

50 прекрасни фотографии од супер месечината низ светот

Германија

50 прекрасни фотографии од супер месечината низ светот

Вилијамстоун, Австралија

50 прекрасни фотографии од супер месечината низ светот

Брисбејн, Австралија

50 прекрасни фотографии од супер месечината низ светот

Северна Холандија

50 прекрасни фотографии од супер месечината низ светот

Лондон, Англија

50 прекрасни фотографии од супер месечината низ светот

Лисабон, Португалија

50 прекрасни фотографии од супер месечината низ светот

Санта Кантарино, Бразил

50 прекрасни фотографии од супер месечината низ светот

Колумбус, Охајо

50 прекрасни фотографии од супер месечината низ светот

Лима, Перу


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот

Поврзани содржини

 1. pemperle Reply

  A tuka vrneshe bash toj den :@@@@

 2. denis Reply

  malce fotoshop a??

  • Ivana Reply

   abe skroz malce:S skoro ich

   90% photoshop 😀

Остави коментар