22 фотографии од неверојатни природни феномени

Едно од најубавите нешта кај природата е тоа што таа е непредвидлива. Само што ќе помислите дека сте виделе сè, таа е подготвена да ве изненади. Погледнете некои од најчудните природни и прекрасни феномени.

1. На планината Рио Катакумбо во Венецуела, грми 160 денови во годината

(1)22-fotografii-od-neverojatni-prirodni-fenomeni-kafepauza.mk

2. Божиќниот Остров, лоциран во Индискиот Океан, е дом на над 120 милиони ракови

(2)22-fotografii-od-neverojatni-prirodni-fenomeni-kafepauza.mk

3. Ако го посетите островот за време на миграцијата на раковите ќе ве пречека оваа глетка

(3)22-fotografii-od-neverojatni-prirodni-fenomeni-kafepauza.mk

4. Чудно суштество на брегот на Чиле

(4)22-fotografii-od-neverojatni-prirodni-fenomeni-kafepauza.mk

5. Иако изгледа како камен, станува збор за живо суштество

(5)22-fotografii-od-neverojatni-prirodni-fenomeni-kafepauza.mk

6. Во Пакистан, поплавите не им дозволуваат на пајаците да прават гнезда на земјата

(6)22-fotografii-od-neverojatni-prirodni-fenomeni-kafepauza.mk

7. Пајаците се вгнездуваат на дрвата и ја создаваат оваа морничава глетка

Продолжува на следната страница…

За авторот
Студент кој секојдневно се губи низ страниците на некоја книга. Пишувањето и јогата го прават нејзиниот ден целосен.

Поврзани содржини

Остави коментар