20 знаци дека сте луд сопственик на мачка кој се однесува како родител

Дали кон вашата мачка се однесувате како луд родител? Секако дека не. Или можеби по малку? Ако 5 од следниве знаци важат и за вас, тогаш по дефиниција сте. Овие илустрации се дело на креативното студио „Last Lemon“ кое ги собира исповедите на сопствениците на мачки и ги претвора во смешни цртежи.

Ги прашувате како им поминал денот кога се враќате од работа

Гледате телевизиско шоу специјално за задоволството на вашата мачка, а не за вашето

САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       


За авторот
Инженер под влијание на силни филмски маси. Далеку од реалноста, блиску до паметот. Иако крајот на филмот Живот го знаеме сите, сепак убаво е да уживаме додека трае.

Поврзани содржини

Остави коментар