18-годишна самоука артистка црта неверојатни уметнички дела

Ништо не е невозможно за оние кои вистински се посветени на нивниот сон и имаат неверојатно голема страст за своите интереси. Дени Лизет е 18-годишна артистка од Мексико и претставува одличен пример за секој кој е млад, талентиран и амбициозен. Таа создава чудесни слики со водени и дрвени бои од луѓе и животни. Кога ќе ги погледнете нејзините детални уметнички дела, едноставно нема да поверувате дека таа го научила ова сама, без никаква професионална обука.

Оваа 18 годишна самоука уметница црта неверојатни уметнички дела


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Инженер под влијание на силни филмски маси. Далеку од реалноста, блиску до паметот. Иако крајот на филмот Живот го знаеме сите, сепак убаво е да уживаме додека трае.

Поврзани содржини

Остави коментар