17 фотографии кои докажуваат дека и природата има свој Фотошоп

17 фотографии кои докажуваат дека и природата има свој Фотошоп

Денес, сите програми за уредување фотографии им даваат шанса на повеќето да бидат креативни, а сѐ што треба е само да ѝ се препуштите на фантазијата, па дури и да сте почетници, вие ќе успеете да создадете одлична фотографија. Но, вистинско чудо е кога мајката природа ќе создаде самата свое ремек-дело. Погледнете ги овие фотографии кои изгледаат како да се од бајките.

Мост над река со лед

17 фотографии кои докажуваат дека и природата има свој Фотошоп

Зајдисонце фотографирано од над облаците над Австралија

17 фотографии кои докажуваат дека и природата има свој Фотошоп

Во зима, ледот на Бајкалското езеро достигнува дебелина и до еден метар

17 фотографии кои докажуваат дека и природата има свој Фотошоп

Кора на еукалиптус, Хаваи

17 фотографии кои докажуваат дека и природата има свој Фотошоп

Молња во форма на чавка која седи на гранка

17 фотографии кои докажуваат дека и природата има свој Фотошоп

Само погледнете ги одблиску овие дрвја

17 фотографии кои докажуваат дека и природата има свој Фотошоп

Најдолгите бранови се појавуваат во Пуерто Чикама, Перу

17 фотографии кои докажуваат дека и природата има свој Фотошоп

Кутину Бата – единствен природен споменик на Камчатка

17 фотографии кои докажуваат дека и природата има свој Фотошоп

Полна месечина над границата помеѓу Алтај и Монголија

17 фотографии кои докажуваат дека и природата има свој Фотошоп

Погледнете уште невообичаени фотографии од природата на наредната страница


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Економист во изградба, а страстен обожавател на пишаниот збор уште откако знае за себе. Смета дека животот без домашно милениче не изгледа комплетен, а кафето со многу шеќер го смета за едно најубавите утрински задоволства.

Поврзани содржини

Остави коментар