15 фотографии што покажуваат дека светот сè уште може да ве импресионира

Понекогаш изгледа како да не остана ништо на овој свет што може да го изненади модерниот човек и веќе е видено сè што може да се замисли. Но, инвентивноста на природата и на луѓето сè уште се развива и тие креираат уникатни модели. Во продолжение, погледнете ги фотографиите од овие интересни и необични работи.

1. Замрзната вода формирала кратер од мраз во водопад

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Joel McLean (@mounntaingoat) on

2. Шепа на горила со витилиго

15 фотографии што покажуваат дека светот сè уште може да ве импресионира

3. „Крајот на опашката на оваа мачка е портокалов.“

15 фотографии што покажуваат дека светот сè уште може да ве импресионира

4. Природната боја под кората на ова дрво

15 фотографии што покажуваат дека светот сè уште може да ве импресионира

5. Светилка што содржи 9 помали светилки

15 фотографии што покажуваат дека светот сè уште може да ве импресионира

6. Парче мраз во форма на Исланд пронајдено во Исланд

15 фотографии што покажуваат дека светот сè уште може да ве импресионира

7. Магични кругови

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Gold & Grass Goods (@goldandgrassgoods) on

8. Арктички зајаци

15 фотографии што покажуваат дека светот сè уште може да ве импресионира

За повеќе фотографии продолжете на следната страница


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Со пишување може да постигне многу. Никогаш не се откажува од своите соништа.

Поврзани содржини

Остави коментар