12 начини да ги разубавите ѕидовите во собата од студентскиот дом

9. Привремени тапети

12 начини да ги разубавите ѕидовите во собата од студентскиот дом

Ако навистина сакате во вашата студентска соба да внесете удобност својствена за вашиот дом, купете интересни тапети и залепете ги на ѕидовите. Ако собата е премала, одберете само еден ѕид на кој ќе залепите тапети.

10. Таписерија

12 начини да ги разубавите ѕидовите во собата од студентскиот дом

Најлесниот и најмодерниот начин да ги разубавите ѕидовите во вашата соба е со таписерија. Таписериите можат да се најдат во најразлични бои, дизајни и големини. Дополнителна предност е што секогаш ќе имате совршена позадина за вашите фотографии на Инстаграм.

11. Насловни страни од модни списанија

12 начини да ги разубавите ѕидовите во собата од студентскиот дом

Ако сте вљубеници во модата, тогаш ова е совршен совет за вас. Бидејќи сите имаме списанија расфрлани наоколу, пресечете ги насловните страни и направете пријатно катче околу вашиот кревет.

12. „Ваши“ лента

12 начини да ги разубавите ѕидовите во собата од студентскиот дом

Оваа лента е модерна декорација изработена од природни влакна која доаѓа во секоја боја и дизајн кои може да ги замислите. За овој совет ќе ви биде потребна најголема креативност, бидејќи од лентите може да креирате сѐ што ќе замислите.

За авторот
Инженер под влијание на силни филмски маси. Далеку од реалноста, блиску до паметот. Иако крајот на филмот Живот го знаеме сите, сепак убаво е да уживаме додека трае.

Поврзани содржини

Остави коментар