12 фотографии од поларниот свет кои ќе ве остават без зборови

Фотографот Пол Никлен од Канада поминува 10 месеци на различни локации низ светот за да прави ретки фотографии. Тој сретнал поларни мечки во Норвешка и пливал со фоки на Антарктикот. Погледнете ги најдобрите фотографии кои ги направил на своето патување. Уживајте!

(1)12-fotografii-od-polarniot-svet-koi-kje-ve-ostavat-bez-zborovi-kafepauza.mk

(2)12-fotografii-od-polarniot-svet-koi-kje-ve-ostavat-bez-zborovi-kafepauza.mk

(3)12-fotografii-od-polarniot-svet-koi-kje-ve-ostavat-bez-zborovi-kafepauza.mk

(4)12-fotografii-od-polarniot-svet-koi-kje-ve-ostavat-bez-zborovi-kafepauza.mk

(5)12-fotografii-od-polarniot-svet-koi-kje-ve-ostavat-bez-zborovi-kafepauza.mk

(6)12-fotografii-od-polarniot-svet-koi-kje-ve-ostavat-bez-zborovi-kafepauza.mk

(7)12-fotografii-od-polarniot-svet-koi-kje-ve-ostavat-bez-zborovi-kafepauza.mk

(8)12-fotografii-od-polarniot-svet-koi-kje-ve-ostavat-bez-zborovi-kafepauza.mk

(9)12-fotografii-od-polarniot-svet-koi-kje-ve-ostavat-bez-zborovi-kafepauza.mk

(10)12-fotografii-od-polarniot-svet-koi-kje-ve-ostavat-bez-zborovi-kafepauza.mk

(11)12-fotografii-od-polarniot-svet-koi-kje-ve-ostavat-bez-zborovi-kafepauza.mk

(12)12-fotografii-od-polarniot-svet-koi-kje-ve-ostavat-bez-zborovi-kafepauza.mk

Можеби ќе ви бидат забавни и овие фотографии кои ќе ве натераат да погледнете 2 пати.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Студент кој секојдневно се губи низ страниците на некоја книга. Пишувањето и јогата го прават нејзиниот ден целосен.

Поврзани содржини

Остави коментар