10 прекрасни фотографии од полна Месечина

10 прекрасни фотографии од полна Месечина

Автор: Сања Стојковска

Ви претставуваме 10 неверојатно добри фотографии од полна Месечина фотографирани кога таа била најблизу до есенската рамноденица, гледана од различни места ширум светот.

10 прекрасни фотографии од полна Месечина

18 септември 2013, околу Каскадните Планини во државата Вашингтон

10 прекрасни фотографии од полна Месечина

18 септември 2013, Мауи, Хавајски Острови

10 прекрасни фотографии од полна Месечина

20 септември 2013, Никобинг Морс, Данска

10 прекрасни фотографии од полна Месечина

Септември, 2013, паркот Феникс во Даблин, Ирска

10 прекрасни фотографии од полна Месечина

18 септември 2013, 11:27 попладне по локално време во Пенсакола, Флорида

10 прекрасни фотографии од полна Месечина

18 септември 2013, околу фармата Рамирез во Фремонт, Калифорнија

10 прекрасни фотографии од полна Месечина

18 септември 2013, Вестервил, Охио, близу Колумбус

10 прекрасни фотографии од полна Месечина

19 септември 2013, 19:45 по локално време во Анкара, Турција

10 прекрасни фотографии од полна Месечина

18 септември 2013, Јужно Онтарио, Канада

10 прекрасни фотографии од полна Месечина

19 септември 2013, Западна Вирџинија

 


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Читај на раат!

Поврзани содржини

Остави коментар