10 генијални идеи за уредување применливи во мал простор

Малиот простор е проблематичен од два аспекти – треба да изгледа добро уреден, додека истовремено треба да ви ја овозможува сета практичност и достапност која секому му е потребна во домот. Доколку имате мала квадратура, овие неколку генијални идеи ќе ви помогнат да дојдете до некои решенија за преуредување на просторот со кој располагате.

Разделник за соби со библиотека и основа за прикачување телевизор

10 генијални идеи за уредување применливи во мал простор

Кревет на спуштање кој го ослободува просторот во текот на денот

10 генијални идеи за уредување применливи во мал простор 10 генијални идеи за уредување применливи во мал простор 10 генијални идеи за уредување применливи во мал простор

Маса на собирање

10 генијални идеи за уредување применливи во мал простор 10 генијални идеи за уредување применливи во мал простор

Функционално пополнување на просторот околу прозорец

10 генијални идеи за уредување применливи во мал простор

Кауч во форма на буквата L кој се трансформира во кревет за спиење

10 генијални идеи за уредување применливи во мал простор

Имитација на маса доцртана на ѕид околу лебдечка полица

10 генијални идеи за уредување применливи во мал простор

Цела кујна на отворање

10 генијални идеи за уредување применливи во мал простор 10 генијални идеи за уредување применливи во мал простор

Подвижна кабина која служи за спиење

10 генијални идеи за уредување применливи во мал простор

Мал простор комплетно опремен со кревет на таван, кујна, дневна и тоалет

10 генијални идеи за уредување применливи во мал простор

Плакар-соба над кој е поставен креветот за спиење

10 генијални идеи за уредување применливи во мал простор


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

За авторот
Читај на раат!

Поврзани содржини

Остави коментар