1 фотографија – 1000 зборови: Природната убавина на луѓето ширум светот

Убавината е насекаде околу нас. И не мислиме само на разнобојните пејзажи и занемувачките зајдисонца, туку и на луѓето. Секој човек е приказна сама за себе, а понекогаш е доволна само една фотографија да ни покаже една страна на луѓето која можеби никогаш досега не сме ја забележале. Луѓето се едноставно прекрасни.

1 фотографија - 1000 зборови: Природната убавина на луѓето ширум светот

Голем дел од фотографите го посветиле целиот свој живот во документирање на природната убавина на луѓето ширум светот. Почнувајќи од големите и урбани градови, па сѐ до најмалите и заборавени племиња, погледнете ја оваа моќна колекција на фотографии од различни фотографи кои ќе ви покажат една сосема нова страна на човекот. Природната.

1 фотографија - 1000 зборови: Природната убавина на луѓето ширум светотБидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

Остави коментар