24 август 2020 | Кафе пауза

Загатка: Дали можете да ги пронајдете разликите помеѓу овие две слики за помалку од 1 минута?

Овие две слики на прв поглед излгедаат идентични, но ако ги погледнете поблизу, можете да забележите некои разлики.

Рецепт: Италијанска торта

Оваа торта може да се подготви во тркалезен калап, но може да се испече и во квадратен сад.

8 совети благодарение на кои вашето дете ќе заспива побрзо

Понекогаш децата не заспиваат брзо и тоа може да биде голем проблем. Можат да поминат часови додека заспијат, но овие совети сигурно ќе ви помогнат да го забрзате процесот.

Новата вила на Џенифер Лопез: Луксуз со 12 бањи и „бескраен“ базен

Џенифер Лопез и Алекс Родригез уживаат во својата нова вила во Мајами што ја купиле за 40 милиони долари, а во вилата има 10 спални соби и 12 бањи.

Дали ова е најубавиот мост во Германија?

Ако не се плашите од височини или сте решиле да го надминете вашиот страв и да уживате во природните убавини на Германија, ова е идеална локација за вас.