29 декември 2019 | Кафе пауза

19 празнични фотографии од кучиња што се подготвени за Божиќ

Започнете ги празниците со овие слатки фотографии што покажуваат како се чувствуваат кучињата за време на новогодишните и на божиќните празници.

Како да се справите со отеченоста на лицето?

Отеченото лице е еден од најголемите козметички проблеми на жените ширум светот. Не постои начин целосно да се спречи отеченоста на лицето, но постојат начини за намалување на нејзината појава.

Изберете ѕвонче и откријте што ве очекува во иднина

Изберете го ѕвончето што најмногу ви се допаѓа и откријте кој совет треба да го примените во иднина.

6 работи поради кои сами си го нарушувате душевниот мир

Колку и да се обидувате да живеете мирен и едноставен живот, понекогаш токсичноста минува низ пукнатините на вашата дневна рутина или едноставно вие несвесно ја пуштате во вашиот живот.

Овие 4 хороскопски знаци готват највкусна храна

На многу луѓе готвењето не им е многу омилена активност, но има и такви што едноставно уживаат да бидат во кујната и да готват фантастични оброци.