„Везени“ тетоважи: Тренд кој изгледа поинтересно отколку што звучи

Тетоважите и везењето се два вида уметност кои се работат со игла, но се сосема различни. Барем досега.

Најдобрата и наједноставната ментална вежба на светот

Што кога ќе се соочите со стресен момент, кога треба да го дадете најдоброто од себе? Дали треба да се обидете да ги постигнете најдобрите резултати, или треба да се опуштите?

Валкан џин-тоник: Коктел што спојува две задоволства

Изгледа дека веќе некое време омилениот пијалак, односно коктел, на повеќето луѓе им е џин-тоник во разни комбинации.

Истражување: Доколку сакате да живеете подолго, станете вегани

Доколку сте подобро информирани, веројатно веќе знаете дека би требало да го намалите внесот на месо ако сакате да живеете подолго и поздраво.

3-те хороскопски знаци со кои секој бакнеж е „филмски“

Астролозите сметаат дека некои хороскопски знаци можат да ги задоволат сите со нивните вештини.

9 нешта што никогаш не треба да му ги кажете на некого со анксиозност

Оние кои не се соочиле со анксиозност, понекогаш не можат да сфатат како навистина изгледа да се живее со оваа состојба.

6 грешки поради кои се разочарувате во љубовта

Едноставно, љубовта ве тера да го гледате светот низ розови очила, па поради тоа правите некои грешки.