Тренди и топли: 6 зимски модни комбинации за девојките што мразат студ

Погледнете ги следните комбинации што се тренди и топли во исто време!

Што прават суперхероите кога не го спасуваат светот?

Давид Куберо, артист од Барселона, започнал интересна серија фотографии во која ни ги покажува суперхероите како сосема обични луѓе, со сосема обичен живот.

Рецепт на денот: Лосос на јапонски начин

Ако планирате да подготвите лосос за денешната трпеза, пробајте го овој нов одличен рецепт од Јапонија

Зошто зимата е најповолното време во годината за заљубување?

Кога ќе го слушнете зборот „заљубување“, сигурно прво ви паѓаат пролетта или летото на памет, како идеални годишни времиња за барање на сродната душа.

Личностите родени во овој хороскопски знак се најголеми бунтовници

Токму тие се оние што никогаш нема да се помират со просечниот и обичниот живот.