15 октомври 2018 | Кафе пауза

Прекрасни црни цветни тетоважи што веднаш ќе ги посакате

Тату артистот Ванеса Донг ја насочила нејзината женственост и ја слави нејзината љубов кон природата со неверојатни цветни тетоважи.

5 морничави хорор книги одлични за оваа есен

Есента е совршено време за шолја кафе и добра книга. Доколку сакате да прочитате нешто различно и малку морничаво сега е одлично време за тоа.

Правило од 3 секунди за започнување разговор што ќе ви го промени животот

Колку пати сте имале можност да разговарате со некого, без разлика дали тоа е личност што ви се допаѓа или потенцијален пријател, и на крај не сте направиле ништо?

Разубавете го вашиот Инстаграм со прекрасните фотографии на Дона Неделковска

Прочитајте го нашиот разговор со Дона, запознајте ја подобро и погледнете дел од нејзините најдобри фотографии...

14 начини да останете безбедни додека користите веб-сајтови за запознавање и љубовни состаноци

Доколку барате романса, но сте немале многу среќа, можеби ќе сакате да го пробате модерниот метод – онлајн состанувањето.

5 лекции за менталната сила од успешните луѓе

Менталната сила е важна одлика на успешните луѓе, а најдоброто од сè е што можете да ја постигнете и вие.

26 чудни оптички илузии што ќе го збунат вашиот мозок

Научени сме да им веруваме на нашите очи бидејќи сме убедени дека ништо не може да ги измами.

11 причини зошто жените со анксиозност се најсилни

Анксиозноста е сериозно нарушување и жените кои секојдневно се справуваат со неа заслужуваат пофалба.

5 едноставни начини за брзо ослободување од лошиот здив

Дури и ако секојдневно ја одржувате хигиената во устата и не јадете многу лук, понекогаш лошиот здив може да се прикраде.

Одлична идеја: Како од балконот да направите удобен простор за есенско уживање?

Овогодишната есен нè изненади со топли денови, и сите се радуваме поради тоа.