29 септември 2018 | Кафе пауза

Како да се вратите на пат исполнет со среќа?

Уште од мали нозе, постојано слушаме дека секој е ковач на сопствената среќа.

Одберете ја омилената слика и прочитајте ја вашата викенд порака за среќа

Погледнете ги овие 3 слики и одберете ја својата омилена, онаа којашто најмногу ве привлекува.

Есенска инспирација: 3 лежерни викенд комбинации за сите пригоди

Искористете го овој есенски викенд за уживање со пријателите, за прошетка на свеж воздух или за незаборавна забава со момчето.

Наједноставниот рецепт за фондан за сите оние што уживаат во декорирање торти и колачи

За сите креативни девојки и момци, што уживаат во изработката на колачи и торти со фондан, овој рецепт од само 3 состојки ќе биде совршен!

Октомври ќе биде најдобриот месец за овие 3 хороскопски знаци!

Овие три хороскопски знаци ги очекува многу возбудлив месец, полн со убави промени, патувачки авантури, успех во кариерата, силна љубов и уште многу други убавини.