26 септември 2018 | Кафе пауза

Намаз од авокадо: Рецепт што ја намалува лошата киселина во телото (и има одличен вкус!)

Лесен е за подготовка, здрав е за вашето тело и можете слободно да го јадете со кој било оброк во текот на денот.

Полицаец споделува 5 приказни кои покажуваат низ што минуваат овие луѓе секој ден

Да бидете полицаец може да биде една од најтешките професии. Ќе бидете постојано соочени со опасност и воопшто нема да ви биде лесно.

Можеби не го гледате тоа сега, но вие заслужувате многу повеќе!

Тоа што можеби не го разбирате во овој момент, или што можеби и воопшто не сте го ни помислиле, најмили наши, е дека заслужувате многу љубов!

10 интересни традиции со бакнување ширум светот

Бакнувањето е важен дел од животите на луѓето. Самиот чин е присутен низ целиот свет, а секоја култура додава нешто интересно.

Тетоважите изгледаат одлично и на постара возраст, и овие луѓе се доказ за тоа!

Станува збор за интересен фотографски проект, познат под името „TattooAge. Never too old.“ (Тетоважи и години. Никогаш не сте престари).

Тинејџерот кој преживеал 49 денови сам сред океан може да ве научи многу за издржливоста

Сите сакаме да веруваме дека имаме некакви вештини за преживување и дека би можеле да се справиме во опасни ситуации.

12-те видови луѓе што ќе ги сретнете на секој пивски фестивал

Штом ќе посетите неколку вакви фестивали, ќе забележите дека одново и одново се појавуваат истите видови луѓе.

Како да го преболите бившиот партнер во ерата на социјалните мрежи?

Нашиот свет е дигитален и сè повеќе и повеќе зависиме од технологијата за да се поврземе едни со други.

4-те хороскопски знаци што би одбрале кариера наместо љубов

Не велиме дека тие не се способни за љубов и за сериозни врски, но за да стигне до тоа, најверојатно би требало да вложите многу време и труд.

Неверојатни подводни фотографии што се подраматични и од барокните ремек-дела

Фотографката Кристи Ли Роџерс била опседната со вода целиот нејзин живот, а нејзиниот последен проект „Музи“ го нагласува токму ова.

Дали сте навистина среќни? Овие прашања ќе ви помогнат да го откриете тоа!

Среќата е како одмор од соништата. Никогаш не знаете каде е и како да ја пронајдете, но кога ќе бидете таму ќе знаете дека сте стигнале.

Бимилк повторно верен другар на децата

Јуниор програмата на ИФФК „Браќа Манаки“ под покровителство на Бимилк
Датум: 26 сеп 2018
, Автор: