Причината поради која треба да го ставите бракот пред вашите деца

Најголемата иронија на модерните бракови е тоа што работењето за заедничките цели често станува она нешто што ве разделува.

10 животни вистини од Софија Лорен

Познатата актерка Софија Лорен го прослави својот 84-ти роденден, а зад неа има успешна кариера и богат живот од кој многу научила.

Примери за урбан дизајн што секој би сакал да ги види во неговиот град

Урбанистичкото планирање не е модерен феномен, но еволуира уште од почетокот на цивилизацијата.

3 интересни митови за есенската рамноденица кои сигурно сте ги помешале со факти

Често митовите ги сфаќаме како факти, а овде спаѓаат и оние за есенската рамноденица.

10 симптоми што се појавуваат во раната фаза од Алцхајмеровата болест

Алцхајмеровата болест е дегенеративно нарушување на мозочната кора кое се појавува кај сè повеќе и повеќе луѓе над 60 години.

75-годишен маж волонтира и преспива со мачки во засолниште

Има ли подобар начин да помогнете во некое засолниште за мачки од тоа да дремнете заедно со нив?

12 причини зошто жените кои гледаат хорор филмови се најдобрите партнерки

Постојат луѓе што навистина ги мразат овие филмови, а постојат и луѓе што ги обожаваат.