02 јуни 2018 | Кафе пауза

Неверојатни фотографии од среќни мачки

Целта на фотографката Маријана Зампиери била да ги долови изразите на задоволство кај мачките.

5 причини зошто мажите губат интерес по 2-3 месеци

Кога се гледате со некоја нова личност, почетокот е навистина забавен. Но, по 2 или 3 месеци многу жени забележуваат дека мажот губи интерес.

Неверојатни слики со водени бои што ја доловуваат убавината на спомениците ширум светот

Од нежните бои на Билбао, до силниот контраст во Њујорк, доловена е атмосферата на секое место.

7-дневна детокс диета препорачана од нутриционисти

Целта на детокс диетите е чистење на организмот од многуте токсини.

Тест што ќе ви открие што ви е најпривлечно во вљубувањето

Вљубувањето е едно од оние искуства кои не можат да се споредат со ништо друго...

3-те хороскопски знаци чии желби ќе се исполнат до крајот на летото

Според астрологијата, следниве 3 хороскопски знаци ќе имаат неверојатно лето.