30 септември 2017 | Кафе пауза

Психолозите предупредуваат: Остануваме „заглавени“ на менталната возраст кога сме добивале најмалку љубов

Дали сте сретнале луѓе кои физички се во нивните 30-ти или 40-ти години, но кога станува збор за менталниот развој, тие изгледа како да се застанати во нивните години од детството?

Талентирано момче со помош на Фотошоп станува урнебесен дел од животот на познатите ѕвезди

Повеќето познати личности не се дружат со „просечните“ луѓе, но тоа не важи за овој дечко...

5 причини зошто лесно можете да ги повредите девојките со нежно срце

За жал, девојките кои најмногу љубат, најмногу се повредени. Многу често луѓето ја злоупотребуваат нивната добрина и ги искористуваат.

6 знаци дека сте духовно надарени

Сите ние сме посебни на свој начин. Имаме и добри и лоши карактеристики. Но, некои од нас се навистина посебни.

4 причини зошто е добро да се откажете од градникот

Сигурно не можете ни да си го замислите денот без оваа парче од вашиот гардеробер. Но, градниците можеби и не се толку добри за вас.

Науката зад привлечноста: Мажите потајно ги бараат овие 8 работи кај жените

Не е тајна дека мажите си имаат свој вкус кога станува збор за жени. Но ако мислите дека сите сакаат русокоси со долги нозе, можеби се лажете.

Изненадувачки, но и правењето ништо си има свои предности

Дали понекогаш си дозволувате да не правите апсолутно ништо? Денешната култура го гледа времето како луксуз кој е свет и кој мора постојано да биде исполнет, само за да не го потрошиме.

Во недела стартува новата сезона „Еден на Еден“

Жаре и тимот се враќаат на „Телма“ во нов термин – секоја недела во 20:30 часот.
Датум: 30 сеп 2017
, Автор: