25 мај 2017 | Кафе пауза

Нова, фотогенична клупа на плоштад Македонија

Плоштад Македонија денес е побогат за нова, модерна, ексцентрична, но многу фотогенична клупа, наменета за млади и за оние што се чувствуваат млади.
Датум: 25 мај 2017
, Автор:

ТВ серија: Американски богови (American Gods)

Епска битка помеѓу старите и новите богови што живеат на планетата Земја

Прекрасни фотографии од луѓе кои ја напуштиле цивилизацијата

Некои луѓе „бегаат“ во природата за време на викенди, или ако имаат среќа, неколку пати неделно.

Зошто лошото расположение е добро за вас?

Во нашата култура, емоциите како привремената тага многу често се третираат како болести.

Како да простите на некого што не ја заслужува вашата прошка?

Лесно е, и разбирливо да се чувствувате гневно кога некој ќе ве повреди, но гневот само ја влошува ситуацијата.

15 цитати од Ошо кои ќе ве натераат да размислите за животот, љубовта и среќата

Ошо бил духовен учител кој патувал низ светот и зборувал за свесноста, љубовта и како да живеете исполнет живот.

Погледнете ја велосипедската оф-роуд тура низ Мариово прикажана со дрон и GoPro камера

Во еден од најубавите предели во Македонија, Мариово, пред една недела се одржа традиционалниот фестивал Мариово оф-роуд, а врв на тридневниот настан беа велосипедските тури.
Датум: 25 мај 2017
, Автор:

8 тестови со кои ќе утврдите дали вашата врска ќе трае

Нема ништо на светот како новата љубов, но таа многу лесно може да избледи.

Факт или фикција? 6 луди работи кои се случуваат во хотелите

Од гласините дека ако летот ви е откажан, авиокомпаниите мора да ви надоместат, до верувањето дека воздухот во авионите е полн со бактерии (не е), митовите за патувањето тврдоглаво продолжуваат да кружат и покрај цврстите докази против нив.

7 работи кои никако не треба да ги правите како туристи

Каде и да се, туристите секогаш имаат лоша репутација.

10 изненадувачки совети кои го намалуваат ризикот од срцев удар

Без разлика кои сте, сигурно и кај вас постои ризик од проблеми со кардиоваскуларниот систем.

Науката открива: Зошто губите апетит кога ви е скршено срцето?

Секако дека секој човек се однесува на различен начин кога е повреден, но науката вели дека постои причина за губењето апетит по кршењето на срцето.
12