6 совети за купување винтиџ облека и модни додатоци

Купувањето винтиџ облека и модни додатоци е одличен начин да најдете уникатни парчиња и да научите нешто повеќе за историјата на вашите омилени брендови.

10 едноставни навики на девојките со прекрасна коса

Што е потребно за да имате добра и квалитетна коса?

5 секс пози што овозможуваат полесен пристап до Г-точката

И покрај тоа што Г-точката е различна кај сите, таа најчесто се наоѓа од 2,5 до 5 сантиметри во внатрешноста на вашата вагина, на предниот ѕид.

5 вежби што се добри за вашето ментално здравје и 4 што не се!

Вежбањето е не толку таен начин да ги откриете вашите „супер моќи“. Некои од тие моќи се едноставни, како намален стрес и подолг живот.

Секоја 20-годишна девојка треба редовно да ги следи овие области од своето здравје!

Ако сте жена која е во своите 20-ти постојат неколку работи кои треба да ги проверете со вашето здравје пред да наполнете 30.

Зошто македонски снимател е најтешката професија? (ВИДЕО)

Слушнете ги неверојатните приказни и искуства на четворицата сниматели од големиот „Еден на Еден“ тим, оваа сабота во 19 и 15 часот на „Телма“.
Датум: 19 мај 2017
, Автор:
12