07 мај 2017 | Кафе пауза

Градови и држави кои ќе ви платат за да живеете во нив

Секако, станува збор за градови и држави во САД.

Фатени на дело: Овие луѓе ги начекале нивните партнери во најзасрамувачките моменти

Дали ви се случило некогаш партнерот да ве види како правите нешто што никој не сакате да го знае? Се сеќавате на срамот што сте го почувствувале и на зборовите со кои сте се обиделе да се оправдате?

3 грешки со кои ги уништувате вашите омилени фармерки

Без оглед на тоа колку ги обожавате вашите фармерки, сигурно правите неколку грешки со кои несвесно ги уништувате.

Зошто луѓето живеат подолго од кучињата? 6-годишно дете чие куче починало го открива одговорот

И покрај годините неговата мудрост и храброст ќе ве остави зборови.

10 знаци дека вашиот партнер ве смета за најзабавната личност на светот

Партнерите кои можат да се засмеат меѓусебно се среќни, вљубени, исполнети и задоволни.