19 декември 2016 | Кафе пауза

Мајки, ова се најважните правила за воспитување на вашите ќерки

Познатата блогерка Кариса Ансел напишала статија за тоа како е најдобро да се одгледуваат девојчињата. Ова се дел од нејзините совети и препораки.

Бидете во врска со човек покрај кој ќе се чувствувате безбедно

Бидете со некој пред кој целосно можете да бидете свои, некој на кој му верувате и на кој можете да му го доверите своето голо тело и своите најдлабоки тајни.

23 луѓе чиешто место не е во кујната

Не секој умее да се снајде во кујната, со кујнските обврски.

Одлични природни масла што ги бришат брчките од вашето лице

Маслото ѝ дава на кожата сјај, младешки и свеж изглед.

Како да откриете дали сте претерано чувствителна жена?

Доколку се прашувате дали и вие сте претерано чувствителни, обидете се да ги пронајдете кај себе следниве неколку карактерни особини...

Нов тренд кој со сигурност го очекувавте: Кафеава коса прошарена со океанско сини прамени

На крајот од годината боите во нашата коса пополека се смируваат, но и понатаму го задржуваат оној „откачен“ шарм. Па, за каков тренд всушност се работи?

Најпознатиот руски психолог советува: Менувајте се себеси, а не другите!

Тој ги открива 10-те тајни на среќата по чие дознавање, вашиот начин на размислување целосно ќе се промени...

Тест: Знаете ли да уживате во празниците?

Решете го овој тест и откријте дали знаете да уживате во празниците или поради нив сте нервозни и напнати.

8 начини бремените жени да се справат со утринските мачнини

Речиси 90% од жените се соочуваат со утрински мачнини во раните фази на бременоста.

Истражувањата откриваат: Кои луѓе не читаат книги?

Добиените резултати откриваат дека многу карактерни особини на луѓето влијаат на тоа дали тие ќе читаат книги или не.

Идеалниот празничен подарок за секоја фаза од љубовната врска

Можете да изберете соодветен подарок во зависност од тоа во која фаза од врската се наоѓате и колку вашите односи се сериозни.
12