23 септември 2016 | Кафе пауза

Научно докажано: Вашата менструација открива колку долго би можеле да живеете

Јасно е дека здравите навики и здравата менструација значат долг и здрав живот.

Еве кој е најдобриот начин да ги перете вашите фармерки за тие подолго да ви траат

Продолжете го рокот на траење на вашето омилено парче облека.

6-годишниот Алекс напишал писмо до Обама во кое го кани Омран, момчето од Сирија, во своето семејство

Застрашувачката фотографија од Омран Дакнеш, 5-годишното сириско момче чиј дом беше погоден од воздушен напад, служи како потсетник за хорорите што владеат во тамошната цивилна војна.

Не е ваша работа да си кажувате себеси „НЕ“

Велејќи си себеси дека сте премногу стари, премногу млади или неискусни, само ве оддалечува од можностите кои ви се нудат.

Петок како неработен ден: Компанија овозможила тридневен викенд и тоа што се случило било неверојатно

Во денешно време балансирањето на работата и личниот живот се чини потешко од кога и да е.

Едноставни трикови за коса кои ќе направат да изгледате до 5 години помлади

Фризурата игра клучна улога кога е во прашање дефинирањето на вашите години.

Науката открива: Мажите кои се женат со интелигентни жени живеат подолго

Дали интелигенцијата е една од најпосакуваните карактерни особини? Според најновите истражувања, би требало да биде.

Спас од напорните момци: 10-годишно девојче напишало листа со правила за однесување

Младата дама која ја напишала листата сакала да му достави писмено предупредување на заљубеното момче зошто треба да се повлече.

Знаете ли за што е одговорен секој дел од мозокот?

Сепак, човечкиот мозок бара уште многу истражувања.

12 трикови што ќе ви помогнат секогаш да изгледате аристократски и отмено во комбинациите со црна боја

Софистицираната и елегантната црна боја никогаш нема да излезе од мода.

Симболични значења на есента кои ја докажуваат неверојатната убавина на ова годишно време

Несомнено е дека есента е најдоброто време за самоанализа, подигнување на свеста и збогатување на мудроста.
12