22 септември 2016 | Кафе пауза

Есенскa инспирација: 10 тренди комбинации со хеланки за новата сезона

Парче облека кое може да се трансформира од спортска, па сè до елеганта варијанта. Ова се предлозите кои ги подготвивме за вас.

6 одлични домашни маски за лице за блескава кожа

Со помош на овие евтини и едноставни маски ќе добиете кожа каква што отсекогаш сте посакувале.

Новак Ѓоковиќ препорачува: Пијте солена вода 7 дена по ред и подобрете го вашето здравје

Научниците се согласуваат дека една чаша солена вода на собна температура може одлично да влијае на човечкото тело.

4 докази дека добрите девојки сепак ги добиваат добрите момци

Не би требало да се преправате дека сте лоша девојка само за да го привлечете момчето од вашите соништа.

Магија од вкусови: Чоколадна торта од палачинки со вкус на портокал

Ако сте љубители на палачинките, овој рецепт е совршен за вас

Никола Перевски-Пере: Идната година јубилејот 20 години Нокаут ќе го одбележиме со концерт и нов албум

„Нокаут е роден како позитивна искра, која трае и никогаш нема да изгасне, како што не може да изгасне вистинската љубов меѓу луѓето“ - Пере.
Датум: 22 сеп 2016
, Автор:

Престанете да ги оправдувате луѓето кои постојано ве повредуваат

Секој човек прави грешки, но дали секој заслужува втора шанса?

Застрашувачки сериски убијци за кои веројатно никогаш не сте чуле

Веројатно веќе сте чуле за некои од најпознатите сериски убијци во историјата како што се Тед Банди, Зодијак и Џек Мевосек. Но, постојат и други помалку познати сериски убијци кои се исто толку застрашувачки.

Планирате да почнете да живеете сами? Еве како оваа одлука може да ви го промени животот

Доколку некогаш сте живееле сами, сигурно ќе ги разберете овие шест предности на самостојниот живот.

Неколку начини да се смирите кога животот ви станува тежок

Сосема во ред е да се чувствувате депресивни. Сите сме луѓе и чувствата се дел од нас.

Вратете си ја мотивацијата со помош на инспиративниот цитат што му одговара на вашиот хороскопски знак

Не секој цитат му одговара секому, така што сѐ што треба да направите е да го пронајдете вистинскиот за вас.

Локните се враќаат: Еве како да ги носите на модерен начин

Без разлика дали имате само неколку лабави бранови, или пак целата коса ви е виткана, оваа сезона локните се во мода.
12