02 февруари 2016 | Кафе пауза

Што се случува кога единствената токсична личност во вашиот живот сте самите вие?

Погледнете ги следниве 3 знаци кои укажуваат дека единствената токсична личност во вашиот живот сте си вие.

11 прашања кои треба да си ги поставите пред да му раскинете на добриот дечко кој ве сака

Дали би требало да останете за да видите како нештата ќе се одвиваат дури и покрај тоа што ви изгледа дека вашите емоции се далеку помали од неговите?

Откријте зошто Норвежаните се едни од најуспешните луѓе на планетата

Норвежаните во најголемиот дел од годината се опкружени со мраз, снег, мрак и студ, но сепак се едни од најпозитивните луѓе на светот.
Датум: 02 фев 2016

7 ситници кои ќе ви го подобрат животот

Доколку во вашиот стан немате ништо од овој список, променете го тоа што побрзо, затоа што едно истражување покажало дека токму овие нешта го зголемуваат задоволството.
Датум: 02 фев 2016

За совршени локни без многу труд: Нова техника за виткање на косата со преса

Оживејте ја и дајте ѝ волумен на досадната и права коса со новата „S“ техника за виткање!

7 причини зошто мажите се плашат од независни жени

Што се крие зад неподготвеноста на општеството вистински да ги прифати независните жени на искрен начин?
Датум: 02 фев 2016

Важноста на пријателството

Добрите пријатели го подобруваат квалитетот на животот, задоволството и здравјето.

7 изненадувачки увиди во генијалноста

„Талентот удира цел во која никој друг не може да удри. Генијалноста удира во цел која никој друг не може да ја види.“

Така говореше Тесла: 7 мудрости од големиот гениј

Ви ги пренесуваме неговите најмоќни 7 мудрости кои можат да бидат ваши водичи низ животот.
Датум: 02 фев 2016

Најслаткото девојче во Јапонија и нејзините неодоливи авантури

Вратете се низ времето со овие прекрасни фотографии од едно мало и неодоливо девојче.
Датум: 02 фев 2016

Маска од аспирин: Решение за проблемите на лицето

Прочитајте за што сѐ можете да го користите аспиринот кога се соочувате со секојдневните проблеми.
12