09 ноември 2015 | Кафе пауза

7 нешта кои ќе ви се случат ако почнете да го бричите лицето

Ако планирате да преминете од депилација и чупање на овој метод, ова се нештата кои треба да ги знаете.
Датум: 09 ное 2015
, Автор:

Не е спремен за врска: Погрешно време или погрешен маж?

Она што го знаеме за врските воопшто не е квантна физика, туку основна психологија.

3 начини на кои врската која ја имаме со родителите влијае на љубовните врски кои ги формираме како возрасни

Врската која децата ја имаат со своите родители неизбежно влијае на љубовните врски кои тие деца ќе ги формираат како возрасни луѓе.

3 погрешни сфаќања за теоријата дека спротивностите се привлекуваат

Вистината е дека спротивностите навистина се привлекуваат, но не на оној начин на кој вие верувате.

5 чекори за да ги смирите внатрешните демони и да се спријателите со вашите мисли

Без разлика колку сме различни, сите ние трагаме по иста цел: мирен ум.

Овој лак за нокти во форма на спреј може целосно да го промени вашиот живот

Овој спреј за нокти е дизајниран така што се лепи за ноктите, но не и за кожата, овозможувајќи ви беспрекорен маникир секој пат кога ќе го користите.

Тестирајте ја вашата љубов: 5 прашања кои откриваат дали вашата врска е во криза

Раскинувањата можат да бидат многу тешки и болни, но останувањето во лоша врска е многу полошо решение. Па, доколку се сомневате во вашите емоции и одлуки, време е да го направите овој краток тест кој открива дали вашата љубов дошла до својот крај. 1. Како го замислувате совршеното сл

Македонски Телеком ја надгради 4Г мрежата со нова функционалност

Најбрз 4Г мобилен интернет од максимални 220 Mbit/s
Датум: 09 ное 2015
, Автор: