27 октомври 2015 | Кафе пауза

Маникир кој ќе биде тренд за оваа есен

Секоја жена и девојка која сака да изгледа убаво, знае дека ноктите се неизбежен детаљ кој ќе го надополни секој изглед.

8 чекори за подобрување на вашата креативност и продуктивност

Зошто сите ние имаме тенденција да сакаме да бидеме поуспешни во оние нешта за кои сме навистина страсни?

Најраспространетите народни верувања за магичната моќ на месечината

Се верува дека децата родени за време на полна месечина се многу здрави и силни, како и дека жените во овие ноќи се породуваат многу полесно и побрзо.

Огнена поза за незаборавен секс: Искуство кое долго ќе го помните

Никогаш не е доцна да промените нешто во сексуалниот однос со цел малку да го зачините.

Вежба која заменува 1.000 стомачни за само 60 секунди

Експертите за фитнес пронашле решение кое има моќ да замени 1.000 стомачни вежби за само 1 минута.

Придобивките кои ги доживуваат интровертите во работната средина

Интровертите се најдобри кога прават нешта кои не вклучуваат помош од другите.

11 нешта кои само Скорпиите можат да ги разберат

Што мислите, има уште некое однесување кое недостасува, а е типично за Скорпиите?

5 најголеми грешки кои сите ние ги правиме со патиките и штиклите

Скапи или евтини, без разлика какви чевли имаме, сите ние сакаме тие подолго време да можат да се носат.

Пиранска природна нерафинирана морска сол

Пиранската морска нерафинирана сол содржи преку 80 минерали и други елементи во траги кои се важни за здравјето на организмот.
Датум: 27 окт 2015
, Автор: